Ficová vláda už raz zvýšila nezamestnanosť o 5% chceme to ešte raz?

Autor: Vladimír Rusnák | 26.2.2012 o 15:27 | (upravené 26.2.2012 o 16:32) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  23x

Každému aspoň trochu znalému človeku je jasné že výsledky novej vlády prídu najskôr po 2 rokoch vládnutia (nejaký čas trvá kým sa vymenia politický nominanti atd, kým prídu do platnosti nové zákony a podobne). Preto je prinajlepšom hlúpe hodnotiť súčasnú dosluhujúcu vládu, ktorá tu nebola ani 2 roky. Ale predchadzajúcu vládu(s najväčším zastúpením smeru), ktorá tu bola cele funkčné obdobie môžme. Poďme si zosumarizovať čo sa im podarilo a či to chceme ešte raz.

Takže v čase keď nastúpila ficová vláda všetko klapalo ako malo nazamestnanosť sa znižovala daňové príjmy rástli. Až prišiel rok 2008 ...najnižšia nezamestnanosť v históriíí Slovenska avšak s koncom roka sa začali preukazovať zásluhy tejto vlády nezamestnanosť prudko rástla. Áno ja viem znova tie výhovorky že globalna kríza a bla bla, ale mnohí ekonómovia to predpovedali, tak prečo nevykonala vláda potrebné opatrenia?.
Medzi tým si táto vláda zvykla míňať enormné veľké množstvo peňazí a tak sa tejto vláde podarilo v posledných rokoch svojho vládnutia aj jeden z najvyšších deficitov za posledné roky. Mimochodom vysoký deficit znamená v budúcnosti takmer isté zvyšovanie daní avšak toto ficoidní voliči pravdepodobne ani netušia a preto to tolerujú.
Tu sa mimochodom dá pekne uplatniť SMERovský slogan. "Ludia si zaslúžia istoty." Istota napríklad že zamestnanosť sa zvýši a aj míňanie štátu čiže zvýšia sa aj dane, ale to tu už smer nebude a tým pádom SMER za to vinný nebude. 
A dalšia dobrá vlastnosť SMERU je dobročinnosť samozrejme v úvodzovkách. Cieľ poskytnúť pôžičku štátu ako je Grécko a ešte sumu ktorú keď rozpočítame na každého obyvateľa aj ekonomicky neaktívneho je cca 2000€ !!! A tento projekt pravdepodobne skrachuje tie dane sa opäť zvýšia ale to SMER tu už nebude. Mimochodom ak sa Slovensko dostane do situácie ako Grécko nikto nám nebude pomáhať všetci zahlasujú za vylúčenie z eurozóny. Totiž u nás nemá Nemecko nakúpené dlhopisy v hodnote 300 mld € ani Francúzsko za 200mld €, a ani nemecké zbrojárske(štátne) firmy nemajú zákazky za miliardy eúr. A toto si treba uvedomiť, že to nejde o Grécko ale ide len o to aby najväčším štátom (Nemecku a Francúzku) nestali ich investície do dlhopisov nevymožitelné!!!


Nebolo by už na čase aby prišla zodpovednejšia vláda? Alebo chceme svoje istoty? Zvýšenie nezamestnanosti a daní?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?